19 kwietnia to dzień rozpoczęcia w Warszawie bardzo ważnego i dużego spotkania naukowego  –   XIII Konferencji Cukrzycy typu 1. Wezmą w niej udział wybitne postaci diabetologii  z Polski  i z zagranicy, a także niezwykli goście, m.in. sześciokrotna mistrzyni świata w kick boxingu – Anja Renfordt, chorująca na cukrzycę od drugiego roku życia oraz dr Jolanta Wittek-Pakuło – lekarz diabetolog, współautorka nowatorskiego programu szkolenia psów pod kątem rozpoznawania niedocukrzenia.

[su_audio url=”https://diabetyk.pl/audycja/04DiabetykNaFali192012bm.mp3″]

Korzystając z okazji  zaprosiliśmy panią doktor do studia, aby porozmawiać z nią o psach wyczuwających hipoglikemię i skuteczności tej metody, o tym dla kogo „diabdog” może być odpowiednim przyjacielem, jak zrodziła się koncepcja tresury psów dla diabetyków itp. Postaramy się też dowiedzieć, jak wygląda opieka diabetologiczna w Niemczech, gdzie dr Jolanta Wittek-Pakuło praktykuje.

Zważywszy na fakt, że będzie jej towarzyszyć wyjątkowa sunia Tarka, może się wydarzyć wiele ciekawych sytuacji. Zapraszamy do słuchania.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

NAJNOWSZE

Skip to content