19 kwietnia to dzień rozpoczęcia w Warszawie bardzo ważnego i dużego spotkania naukowego  –   XIII Konferencji Cukrzycy typu 1. Wezmą w niej udział wybitne postaci diabetologii  z Polski  i z zagranicy, a także niezwykli goście, m.in. sześciokrotna mistrzyni świata w kick boxingu – Anja Renfordt, chorująca na cukrzycę od drugiego roku życia oraz dr Jolanta Wittek-Pakuło – lekarz diabetolog, współautorka nowatorskiego programu szkolenia psów pod kątem rozpoznawania niedocukrzenia.

[su_audio url=”https://diabetyk.pl/audycja/04DiabetykNaFali192012bm.mp3″]

Korzystając z okazji  zaprosiliśmy panią doktor do studia, aby porozmawiać z nią o psach wyczuwających hipoglikemię i skuteczności tej metody, o tym dla kogo „diabdog” może być odpowiednim przyjacielem, jak zrodziła się koncepcja tresury psów dla diabetyków itp. Postaramy się też dowiedzieć, jak wygląda opieka diabetologiczna w Niemczech, gdzie dr Jolanta Wittek-Pakuło praktykuje.

Zważywszy na fakt, że będzie jej towarzyszyć wyjątkowa sunia Tarka, może się wydarzyć wiele ciekawych sytuacji. Zapraszamy do słuchania.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

NAJNOWSZE

Skip to content