Waga ciała to odwieczny problem wielu osób – szczególnie kobiet – które dążąc do uzyskania atrakcyjnej sylwetki stosują co rusz objawiane nowe “diety cud” i sięgają po różnorodne środki wspomagające, o niepotwierdzonej naukowo skuteczności, które odchudzają głównie portfel.

Prawidłowa masa ciała to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia, a utrata zaledwie 5-10% wagi polepsza wyrównanie cukrzycy i innych ważnych parametrów (np. lipidów, ciśnienia tętniczego krwi). Dlatego warto podjąć wyzwanie i postarać się pozbyć chociaż kilku zbędnych kilogramów. Proces redukcji masy ciała nie należy do łatwych i szybkich, ale – gdy osiągnie się sukces – daje doskonałe efekty .

O tym, jak zdrowo i skutecznie stracić na wadze, jaką dietę stosować, czego unikać, jakich zasad przestrzegać, aby wytrwać w odchudzaniu, a także, jak dostosować leczenie cukrzycy do tego procesu, podpowie w czasie audycji mgr inż. Katarzyna Kowalcze, specjalista ds. żywienia i dietetyki. Zapraszamy do słuchania Radia WNET w czwartek, 17 maja, o godz. 14.00!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

NAJNOWSZE

Skip to content