Coraz częściej Polacy wyjeżdżają zimą do odległych i egzotycznych krajów – gdy u nas krótkie dni, śnieg i mróz, tam upał, piękne słońce i zachwycające widoki.

Daleka wyprawa na inny kontynent to duże wyzwanie organizacyjne, o czym doskonale wiedzą wytrawni i zawodowi podróżnicy. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy egzotyczne kierunki wybierają osoby z cukrzycą, szczególnie te stosujące insulinę.

[su_audio url=”https://diabetyk.pl/audycja/01DiabetykNaFali312013bm.mp3″]

Muszą one bowiem zaplanować nie tylko samą wyprawę (jak każdy podróżnik), ale uwzględnić w przygotowaniach wiele różnych aspektów związanych z prowadzeniem cukrzycy i bezpieczeństwem. Nie jest to takie łatwe, bo nie sposób przewidzieć, co i kiedy nas spotka, jak to wpłynie na zdrowie, czy w niebezpieczniej sytuacji będzie można liczyć na czyjąś pomoc, itd. Takie między innymi dylematy przed wyjazdem do Wietnamu i Kambodży mieli Kasia i Kuba Gajewscy, którzy podczas audycji opowiedzą o swojej dalekiej wyprawie, co ich spotkało w podróży, jak radzili sobie z cukrzycą Kasi, z jakimi sytuacjami musieli się zmierzyć.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

NAJNOWSZE

Skip to content