Retinopatia cukrzycowa, czyli powikłanie dotyczące oczu występuje u ok. 30% diabetyków w Polsce. W zaawansowanym stadium rozwoju może nawet prowadzić do utraty wzroku. Aby zapobiec temu oraz innym – pomniejszym – komplikacjom konieczna jest częsta kontrola oczu oraz odpowiednie leczenie nie tylko okulistyczne, ale również podstawowej choroby – cukrzycy.

[su_audio url=”https://diabetyk.pl/audycja/05DiabetykNaFali102012bm.mp3″]

Podczas audycji będziemy rozmawiać o nowoczesnych technologiach w leczeniu i diagnostyce chorób oczu, powiemy jak ustrzec się przed rozwojem retinopatii cukrzycowej, jak dbać o zdrowie oczu na co dzień. Naszego gościa – dr n. med. Alicję Barwicką (specjalistę okulistę) zapytamy również o to, czy cukrzyca ma jakiś szczególny związek z jaskrą, zaćmą i zwyrodnieniem plamki żółtej, a więc chorobami coraz częściej pojawiającymi się w ogólnej populacji.

Jeśli macie Państwo pytania do naszego eksperta, na które chcielibyście usłyszeć odpowiedzi w czasie audycji , przesyłajcie je na adres e-mail: redakcja@diabetyk.pl do czwartku 10 maja, do godz. 11.00.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

NAJNOWSZE

Skip to content