Uwaga: w czasie audycji zostanie ogłoszony konkurs. Prosimy uważnie słuchać. Do wygrania będzie koszulka z autografem mistrzyni świata w kickboxingu – Anji Renfordt. Odpowiedź na pytanie, które zadamy w trakcie audycji należy przesłać na adres: konkursy@diabetyk.pl

[su_audio url=”https://diabetyk.pl/audycja/04DiabetykNaFali262012bm.mp3″]

Strażnik glikemii to pies o imieniu Candy (posokowiec bawarski), wyczuwający niedocukrzenia, a do tego uroczy przyjaciel Anji Renfordt – sześciokrotnej mistrzyni świata w kickboxingu, chorującej na cukrzycę od drugiego roku życia. Anja specjalnie dla radia WNET i „Diabetyka” udzieliła wywiadu, z którego m. in. będzie można się dowiedzieć, jak udało się jej połączyć sport z cukrzycą, co planuje w przyszłości, w jaki sposób Candy pomaga jej w codziennym życiu? Po swojego psiego przyjaciela Anja przyjechała do Polski, bo tutaj znalazł się  profesjonalny trener Sebastian Golisz, który – wspierany przez panią doktor diabetolog Jolantę Wittek-Pakuło – podjął się szkolenia Candy.

Podczas audycji 26 kwietnia, w której będziemy kontynuować temat poruszany tydzień wcześniej, porozmawiamy z Sebastianem Goliszem, który opowie o psach wykrywających hipoglikemię, o tym  jak się je szkoli, czy każda osoba z cukrzycą może mieć DiabDoga itp.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

NAJNOWSZE

Skip to content