Diabetyk i radio WNET

Diabetyk na fali

U LEKARZA RODZINNEGO

Jak wiadomo na cukrzycę choruje ok.  5–6% społeczeństwa, z czego 90% przypadków stanowi cukrzyca typu 2. Nie dziwi więc fakt, że większość z nich znajduje się pod opieką lekarzy rodzinnych lub pierwszego kontaktu. Diabetologów jest po prostu za mało, aby mogli leczyć wszystkich diabetyków.

Diabetyk na fali - cukrzyca lekarz rodzinny, diabetyk.pl, radio WNET, cukrzyca

Terminy wizyt w poradniach diabetologicznych nierzadko są bardzo odległe, zaś do lekarza POZ można dostać się znacznie szybciej. Pytanie tylko, czy zaufać lekarzowi rodzinnemu, który oprócz cukrzycy, musi się znać na wielu innych chorobach? Oczywiście, że tak. Jeśli nie od razu zaufać, to przynajmniej dać mu szansę. Jak poznać, że dany lekarz stara się pomóc, angażuje w opiekę nad pacjentami z cukrzycą?

Czego oczekiwać od lekarzy rodzinnych i POZ? Jak przygotować się do wizyty lekarskiej, aby wynieść z niej jak najwięcej, a nie tylko odebrać recepty? O tym wszystkim opowie dr Paweł Dilis, lekarz medycyny rodzinnej.

Tagi: diabetyk, cukrzyca, audycja w radio WNET, radio WNET, diabetyk na fali, WNET, diabetyk online, diabetyk.pl, glikemia, leki przeciwcukrzycowe, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, audycja online, diabetyk i radio WNET