MAGAZYN SPOŁECZNO-MEDYCZNY

Diabetyk – luty 2014

Drodzy Czytelnicy!

Na nowej liście leków refundowanych żadne przełomowe dla pacjentów zapisy się nie pojawiły. Wciąż brakuje na niej leków inkretynowych, nie zmieniły się też kryteria i wysokość refundacji analogów długodziałających. Minimalnie zostały obniżone ceny niektórych leków doustnych, insulin i pasków testowych – średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy (poza dwoma wyjątkami). Mieliśmy nadzieję na więcej pozytywnych zapisów…
Za to dużo pozytywów – znacznie większych niż śladowe obniżki cen leków – powinien wnieść do Waszego życia z cukrzycą nasz nowy cykl – WIELKA reEDUKACJA, w którym poruszymy wszystkie ważne kwestie dotyczące cukrzycy i jej terapii, przypomnimy niezbędną do dobrego leczenia wiedzę, wyjaśnimy w sposób jasny i zrozumiały niuanse prowadzenia cukrzycy, od A do Z. Zaczynamy od podstaw: zrozumienia istoty choroby.

W numerze lutowym nie zapomnieliśmy o walentynkach, ale temat miłości potraktowaliśmy w sposób dla nas charakterystyczny, a więc z zacięciem medyczno-psychologicznym. A że w życiu intymnym oprócz uczuć ważna jest też dobra kondycja, przedstawiamy test sprawdzający formę, który może wykonać właściwie każda osoba. Jeśli wynik nie będzie dobry, zachęcamy do refleksji i zmian – więcej ruchu, więcej miłości i dużo wytrwałości na drodze do lepszego zdrowia. Życzymy powodzenia. Czytajcie „Diabetyka” z przyjemnością.

Redakcja

Magazyn społeczno-medyczny

Diabetyk

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi numerami naszego miesięcznika.
Skip to content