Imbir stosuje się nie tylko do pielęgnacji włosów, ale też do leczenia stanów zapalnych i ropnych skóry owłosionej, często w okolicach narządów płciowych. Odkażające właściwości imbiru przydatne są też w kuracji skóry trądzikowej oraz w pielęgnacji skóry tłustej.
Ze względu na właściwości pobudzające krążenie, imbir wchodzi w skład kosmetyków odchudzających i antycellulitowych. Skóra natarta kosmetykami z ekstraktem z imbiru jest rozgrzana, zwiększa się przepływ limfy, co powoduje szybsze spalanie.

Imbir to cenny dodatek w perfumiarstwie jako składnik wielu zapachów, w szczególności nut pachnideł dla mężczyzn.
Często wchodzi też w skład kremów i balsamów. Kosmetyki z jego dodatkiem mają działanie przeciwzmarszczkowe, zapobiegają wiotczeniu skóry, utracie sprężystości. Mają właściwości bakteriobójcze i ochronne. Dzięki olejkom eterycznym zawartym w imbirze skóra pozbywa się toksyn. Zapach imbiru zaś wpływa uspokajająco i relaksacyjnie na cały organizm.

DOMOWE SPOSOBY NA IMBIROWĄ URODĘ

Maseczka imbirowa
Dwie łyżeczki sproszkowanego imbiru mieszamy z odrobiną wody mineralnej, tak by uzyskać gęstą papkę. Maseczkę rozprowadzamy na twarzy, z pominięciem okolic oczu, nosa i ust.  Po 20 minutach zmywamy twarz letnią wodą. Po nałożeniu maseczki możemy odczuwać chwilowe pieczenie, które powinno minąć po kilku minutach. Zabieg działa oczyszczająco i odkażająco.

Imbirowa odżywka do włosów
Maskę imbirową na skórę głowy i włosy przygotowujemy, mieszając starte kłącze imbiru z dwiema łyżkami oliwy z oliwek i sokiem z połowy cytryny. Odżywkę wmasowujemy we włosy i zawijamy głowę w ciepły, wilgotny ręcznik. Po 30 minutach myjemy włosy delikatnym szamponem. Maska imbirowa sprawi, że czupryna nabierze pięknego połysku, wzmocni i zregeneruje wysuszone pasma.
Imbirowa maska redukująca cellulit
Do przygotowania maski potrzebujemy 400 ml dowolnego balsamu do ciała, 80 g fusów kawy parzonej, 15 g imbiru i 15 g cynamonu. Wszystkie składniki należy wymieszać, nałożyć grubą warstwę na pośladki, uda, brzuch, owinąć miejsca pokryte papką folią spożywczą. Maska działa pod wpływem ciepła, dlatego czas aplikacji najlepiej spędzić pod kocem (około godziny).

Anna Słowińska

Strony: 1 2

Skip to content