Diabetyk | Styl Życia

ZDROWY I URODZIWY GINGER

Imbir ma działanie antyseptyczne, wykorzystywany jest w leczeniu chorób przyzębia, także do odświeżenia oddechu. Imbirem można płukać gardło i jamę ustną (dwie łyżeczki sproszkowanego imbiru należy zalać ciepłą wodą i pozostawić do ostygnięcia). Płukanie gardła takim naparem jest równie efektywne jak płukanie wodą z solą. Na pewno jednak przyjemniejsze w smaku.
Poprawa krążenia krwi w mózgu skutkuje zwiększoną koncentracją, łatwością zapamiętywania i kojarzenia. Kłącza imbiru zyskały sławę właśnie dzięki temu, że pobudzają krążenie. A ten fakt nie umknął – przynajmniej na Wschodzie – uwadze zmarzluchów oraz amatorów ognistej miłości. Imbir poprawia krążenie krwi skórne, mózgowe, wieńcowe i w kończynach. Jest jednym z bardziej znanych afrodyzjaków – dla mężczyzn, gdyż wzmacnia erekcję, dla kobiet, ponieważ zapewnia lepszy odbiór bodźców dotykowych.

odżywianie, ginger, zdrowe odżywianie, odżywianie w cukrzycy, diatetyk.pl, dieta, odżywianie

Warto pamiętać o nim przed zbliżającą się menstruacją. Imbir łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego, a także zmniejsza gromadzenie się wody w organizmie. Zawarte w nim olejki eteryczne mają właściwości moczopędne, dlatego imbir zapobiega obrzękom.
Imbiru powinny unikać kobiety w ciąży oraz matki karmiące, a także osoby z przewlekłą chorobą układu pokarmowego, gdyż jest silną i ostrą przyprawą.

PIĘKNO PACHNĄCE IMBIREM
Właściwości imbiru znajdują uznanie nie tylko w kuchni czy w medycynie, ale również w przemyśle kosmetycznym. Znane są jego leczące i pielęgnujące zalety działania na skórę głowy i włosy. Można je wykorzystać, szczególnie w okresie zimowego noszenia wszelkich nakryć głowy, które sprawiają, że włosy mocniej się przetłuszczają. Powoduje to zatykanie się mieszków włosowych, włosy stają się osłabione, źle odżywione i w efekcie zaczynają wypadać. Imbir dodaje włosom sprężystości, energii i witalności. Powstrzymuje proces starzenia się skóry głowy, przywraca włosom gęstość i zdrowy wygląd. W wyniku działania ekstraktu z imbiru stają się one bardziej miękkie, lśniące i łatwiej się układają. Imbir zapobiega też wypadaniu włosów i łupieżowi.