1. Home
  2. »
  3. Zagadki urody
  4. »
  5. Wyglądać lepiej: pragmatyzm czy luksus?

Wyglądać lepiej: pragmatyzm czy luksus?

NAWILŻANIE I STYMULACJA

Mezoterapia igłowa, jak sama nazwa wskazuje, polega na podaniu składników nawilżających bezpośrednio do warstw żywych skóry, za pomocą króciutkich igiełek. Efekt nawilżenia utrzymuje się do kilku tygodni i jest odczuwalny bezpośrednio po zabiegu.

Dla skóry dojrzalej, która utraciła dawną jędrność, na której pokazały się zmarszczki i pobruzdowania – do zaoferowania mamy zabieg, który powoduje nowotworzenie się kolagenu – iniekcje śródskórne z kwasu polimlekowego – znane pod nazwa Sculptra. Efekt kuracji to pełniejszy kształt twarzy oraz naturalnie gładsza i młodsza skóra z wyraźnie zredukowanymi liniami, bruzdami, zmarszczkami i fałdami. W odróżnieniu od tradycyjnych zabiegów, efekty kuracji z użyciem preparatu Sculptra utrzymują się nawet do dwóch lat!

CO ZE ZMARSZCZKAMI?

Często w kolorowej prasie można spotkać się z określeniami – botox i wypełnienia. Często jednak pacjentki nadal mylą oba te zabiegi. Botox, czyli substancja kwasu kiełbasianego, przeznaczona jest do redukcji zmarszczek mimicznych, czyli tych, które powstają w trakcie wykonywania przez nas grymasów, mimiki. Mechanizm działania botoxu opiera się na hamowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, co powoduje rozluźnienie mięśni i znajdującej się nad nimi skóry. To zapobiega skurczowi tych mięśni, a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu się skóry. Efekt ten jest wykorzystywany w medycynie estetycznej od 1992 r., obecnie w ponad 60 krajach. Pozwala on w sposób przyczynowy przeciwdziałać głównemu patofizjologicznemu mechanizmowi powstawania zmarszczek mimicznych twarzy. Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie. Botulina podawana jest domięśniowo w mięsień odpowiedzialny za powstawanie określonych zmarszczek lub podskórnie w rejon wymagający korekcji. Zaś wypełnieniu kwasem hialuronowym podlegają zmarszczki, takie jak fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki, zmarszczki wokół ust czy na policzkach. Za pomocą tej metody można odzyskać także dawne objętości i jędrność ust, a także przywrócić owal twarzy, odbudować kości policzkowe.

WYGNANIE CELLULITU – MASAŻ

Dbamy nie tylko o twarz, ale i o resztę ciała. Modna stała się walka z cellulitem, otyłością, rozstępami. Dzięki nowoczesnym urządzeniom możemy pomagać naszym pacjentom. Skuteczną metodą walki z cellulitem okazał się masaż limfatyczny w połączeniu z podciśnieniem wykonywany urządzeniem o nazwie LPG Endermologie. Endermologia znajduje zastosowanie terapeutyczne także przy wspomaganiu leczenia blizn, oparzeń, zwłóknień, rozstępów, żylaków i innych problemów dermatologicznych (m.in. likwiduje obrzęki, polecana po mastektomii).

STYMULACJA ODNOWY

Chirurdzy specjalizujący się w metodzie liposukcji (odsysania) tłuszczu często stosują metodę Endermologii® przed operacja, aby zmiękczyć tkankę, co ułatwia przeprowadzenie zabiegu odsysania, i po zabiegu w celu poprawy stanu i wyglądu skóry. Modelować sylwetkę możemy także za pomocą radiofrekfencji – czyli zastosowaniu fal radiowych Zasada działania takiego sprzętu opiera się na wykorzystaniu częstotliwości fal radiowych, które po przyłożeniu do skóry generują w niej ciepło i denaturują kolagen. Uszkodzony kolagen ulega następnie degradacji, a produkty jego rozpadu stymulują produkcję nowego kolagenu. Fale radiowe wnikając głęboko w skórę właściwą i tkankę podskórną nagrzewają je objętościowo, przy czym następuje równocześnie chłodzenie i ochrona naskórka. Skóra poddana zabiegowi staje się gładsza, bardziej napięta, młodsza. Efekty zabiegu kształtują się na przestrzeni kilku tygodni, widoczne są już po jednym zabiegu i utrzymują do kilku lat.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

NAJNOWSZE

Skip to content