MAGAZYN SPOŁECZNO-MEDYCZNY

Diabetyk – kwiecień 2014

Drodzy Czytelnicy!

Przed nami wyjątkowy czas – święta kojarzone z nadzieją, odrodzeniem, zwycięstwem ducha nad materią. Zachęcamy więc, aby okres ten oraz sprzyjającą, miejmy nadzieję, aurę wykorzystać w batalii o sprawniejsze ciało i lepsze zdrowie. Wiosna to idealny moment, aby wkroczyć na ścieżkę zdrowia. Pozytywne zmiany proponujemy zacząć od zastosowania właściwej diety. Chcąc Was wesprzeć w staraniach o zdrowie, przygotowaliśmy bardzo pomocne artykuły: Wielkanocny stoliczku nakryj się, Wiosenna dieta, Indeks glikemiczny przy zaburzeniach lipidowych. Znajdziecie w nich mnóstwo praktycznych porad i merytorycznych informacji. Równocześnie warto wdrożyć jakiś sensowny plan aktywności fizycznej. Na początek wystarczą spacery – codziennie po minimum 30 minut. Osoby chcące ćwiczyć intensywniej zachęcamy do lektury tekstu Kobieta z cukrzycą na siłowni – wskazówki w nim zawarte są na tyle uniwersalne, że panowie na pewno też skorzystają z wiedzy w nim zawartej.

W numerze kwietniowym podpowiadamy też, jak poradzić sobie z przesileniem wiosennym, jeśli takowe nam się przydarzy, jak dawkować insulinę do posiłku (węglowodany), zaś w rubryce „Zadbaj o siebie” prezentujemy jeden ze sposobów umożliwiających odnalezienie równowagi w życiu (w sferach psychicznej, fizycznej i duchowej).

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Czytelnikom wytrwałości i systematyczności w działaniach zmierzających do poprawy stanu zdrowia, jak najlepszych glikemii po świątecznym smakowaniu potraw, a przede wszystkim radosnej atmosfery i wewnętrznego spokoju.

Redakcja

Magazyn społeczno-medyczny

Diabetyk

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi numerami naszego miesięcznika.
Skip to content