Diabetyk | magazyn społeczno-medyczny chorych na cukrzycę

Diabetyk – wrzesień 2013!

Drodzy Czytelnicy!

Wrzesień zwykle kojarzy się nam z powrotem do codziennego – powakacyjnego – stylu życia i ze szkołą (nawet jeśli sami dawno już ją skończyliśmy). Dlatego w tym numerze sporo uwagi poświęciliśmy dzieciom, zarówno w kontekście szkoły, jak i ich zdrowia oraz odżywiania. O tym, że lepiej nie zwalniać dziecka z zajęć wychowania fizycznego i jak łączyć te lekcje z terapią traktuje tekst Lekcje WF i cukrzyca, zaś bardzo ważne informacje dotyczące podawania dzieciom leków przedstawia w swoim artykule mgr farm. Paulina Oszajca. Tym cenniejsze są to wiadomości, że przed nami sezon infekcji, a więc sytuacje, w których dobrze jest wiedzieć, jak postępować z lekami stosowanymi u dzieci.

Ponadto zachęcamy gorąco do lektury artykułu, który wyjaśnia bardzo istotny dla kontroli cukrzycy (i zdrowia w ogóle) układ zależności między glukozą i insuliną, oraz opisuje przyczyny i konsekwencje nieprawidłowości, jakie pojawiają się, gdy działanie tego mechanizmu jest zaburzone.

Szczególnej Państwa uwadze polecamy także tekst przedstawiający różne algorytmy terapii stosowane przy trzech iniekcjach insuliny, w którym autor objaśnia zagadnienia związane z intensyfikacją leczenia, podaje wiele cennych informacji i wskazówek. Życzymy owocnej lektury!

Redakcja

Magazyn społeczno-medyczny

Diabetyk

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi numerami naszego miesięcznika.
Skip to content