MAGAZYN SPOŁECZNO-MEDYCZNY

Diabetyk – lipiec 2014

Drodzy Czytelnicy!

Lato w pełni, pogoda trochę rozleniwia, co czasami może nas zniechęcać do codziennej i sumiennej kontroli glikemii. Aby nie popaść w skrajności od hiper- do hipoglikemii i odwrotnie, nie dopuścić do nieprzyjemnych konsekwencji błędów w terapii, przygotowaliśmy bogaty zestaw artykułów, których celem jest pomoc w uniknięciu różnych pułapek w prowadzeniu cukrzycy.

Dlatego w numerze lipcowym znajdziecie mnóstwo merytorycznej i zarazem praktycznej wiedzy na temat tego, jak sobie radzić w sytuacjach awaryjnych przy insulinoterapii (gdy np. zapomnimy o wstrzyknięciu insuliny), jak dochodzi do przecukrzenia, jak mu zapobiegać i jak postępować, gdy wystąpi, a także jakie lody jeść i ile, aby nie doprowadzić do rozchwiania glikemii. W numerze tym podajemy też sposoby na różne dolegliwości mogące pojawić się podczas wyjazdów wakacyjnych. Warto wiedzieć, co i jak można stosować np. przy bólach brzucha, „uchu pływaka”, infekcjach itp., i dlatego polecamy Wam lekturę artykułu w tejże rubryce.

Serdecznie zachęcamy też do przeczytania tekstów na temat leków – ich prawidłowe stosowanie ma bowiem ogromny wpływ na przebieg terapii. Ważne są ich interakcje z żywnością, czy lek jest oryginalny czy generyczny (i co to znaczy?), na co szczególnie uważać, gdy stosuje się leki uspokajające i nasenne. Życzymy udanych wyjazdów i do poczytania w sierpniu!

Redakcja

Magazyn społeczno-medyczny

Diabetyk

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi numerami naszego miesięcznika.
Skip to content