Nie odkryjemy nieznanego lądu, mówiąc, że upał daje nam ostatnio popalić. Odczuwają go szczególnie dotkliwe mieszkańcy miejskich aglomeracji oraz osoby mające jakieś kłopoty ze zdrowiem lub chorujące przewlekle. W trochę lepszej sytuacji są urlopowicze spędzający czas nad wodą. Jednak jeśli mają cukrzycę, powinni bardziej niż inni zadbać o swoje bezpieczeństwo.

[su_audio url=”https://diabetyk.pl/audycja/07DiabetykNaFali122012bm.mp3″]

Lejący się z nieba żar i aktywność fizyczna mogą bowiem wpływać na poziomy glukozy we krwi, zwiększając ryzyko niedocukrzenia. Jak się ustrzec błędów w zarządzaniu cukrzycą w nietypowym wakacyjnym okresie? O czym powinien pamiętać diabetyk spędzający urlop nad wodą lub/i w wodzie? Czy żeglowanie i nurkowanie stanowią zagrożenie dla zdrowia osób z cukrzycą?

Czy używanie pompy insulinowej może ułatwić dostosowanie choroby do bardziej szalonego trybu życia? Na te i inne pytania odpowiemy podczas audycji wraz z naszym gościem Katarzyną Gajewską z Instuytutu Matki i Dziecka w Warszawie, diabetyczką, psychoedukatorką, zapaloną żeglarką i nurkiem w jednej osobie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

NAJNOWSZE

Skip to content