Skóra ma kilkakrotnie więcej receptorów zimna niż ciepła, przez co źle znosi niskie temperatury. Nie pomaga jej również to, że chłodne powietrze w zasadzie pozbawione jest wilgoci. Do tego w zimne dni obniża się poziom składników odpowiedzialnych za nawilżenie skóry – ceramidów, kwasów tłuszczowych, lipidów. Skórę powinno się nawilżać i pielęgnować przez cały rok, ale w okresie zimy wymaga ona intensywniejszej pielęgnacji.

[su_audio url=”https://diabetyk.pl/audycja/11DiabetykNaFali152012bm.mp3″]

Szczególnie, jeśli jest to skóra osób z cukrzycą, która ma tendencję do przesuszania się i łuszczenia, a przede wszystkim jest bardzo wrażliwa. Aby więc nie dopuścić do problemów, z którymi będzie trudno sobie poradzić (odmrożenia, przesuszenie, pękanie, „pajączki”, itd.), trzeba zapewnić odpowiednią pielęgnację i ochronę zarówno skórze twarzy, jak i dłoni oraz całego ciała.

Podczas audycji zdradzimy tajemnice skutecznej i odpowiedniej dla skóry diabetyków pielęgnacji, podpowiemy, jakie stosować specyfiki, aby dobrze ją chronić, co zrobić, gdy pojawią się jakieś zmiany, jak sobie radzić z najczęstszymi problemami skóry, pojawiającymi się chłodną porą roku (np. spierzchnięte dłonie). Wsparcia merytorycznego udzieli nam w rozmowie dyplomowana kosmetyczka Małgorzata Pepłońska.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

NAJNOWSZE

Skip to content