ABC bezpiecznych wakacji z cukrzycą

Relaks, brak pośpiechu, nowe miejsca i nowi znajomi, wzruszenia i cudowne wrażenia, wszechogarniająca atmosfera luzu, poczucie błogości i bezpieczeństwa – tak pokrótce wyglądają udane i piękne wakacje. Aby faktycznie tak było każdy wędrowiec z cukrzycą (i jego towarzysz lub opiekun), powinien do wyjazdu stosownie się przygotować, bez względu na to, czy wybiera się na zorganizowany wypoczynek, czy sam planuje swoje podróże.

Nie ulega wątpliwości, że czas wyjazdów wakacyjnych z punktu widzenia zarządzania cukrzycą jest dość specyficzny i wymaga zwiększonej czujności. Trzeba przewidzieć różne możliwe sytuacje awaryjne i od razu znaleźć na nie rozwiązania, aby nasze starania o bezproblemowe spędzenie wakacji zakończyły się sukcesem.

Posłuchaj audycji:

[su_audio url=”https://diabetyk.pl/audycja/06DiabetykNaFali272013bm.mp3″]

Podczas audycji podpowiemy, jak radzić sobie w takich właśnie różnych „wyjazdowych” sytuacjach, m.in. jak łączyć zwiększoną aktywność fizyczną z kontrolą glikemii i dawkowaniem insuliny, na co zwracać szczególną uwagę, co zrobić w sytuacjach, gdy już pojawi się jakiś problem, np. gdy dojdzie do wystąpienia kwasicy ketonowej lub znacznych wahań poziomu glukozy we krwi. Na audycję zapraszają: Katarzyna Kacperczyk, redaktor naczelna miesięcznika „Diabetyk” i Katarzyna Gajewska, edukatorka, psycholog, która różnych problematycznych sytuacji związanych z prowadzeniem cukrzycy w niecodziennych okolicznościach doświadczyła osobiście.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

NAJNOWSZE

Skip to content