. (. Stan przedcukrzycowy: dieta i plan działania

Na rynek trafia książka „Stan przedcukrzycowy: dieta i plan działania. Jak ustrzec się przed cukrzycą i żyć zdrowiej” – Alice Figueroa. Odzyskaj zdrowie dzięki praktycznym wskazówkom i planowi żywienia opracowanym z myślą o stanie przedcukrzycowym (i nie tylko)! (premiera książki 18 maja br.) 

Choć tytuł książki kieruje uwagę na stan przedcukrzycowy to zawarte w niej informacje, wskazówki i porady mają bardzo praktyczne znaczenie także w przypadku już istniejącej cukrzycy. Obie jednostki chorobowe wymagają bowiem terapii behawioralnej. Polega ona na zdrowym odżywaniu, stosowaniu umiarkowanego wysiłku fizycznego, dbaniu o higienę snu.

Publikacja przedstawia holistyczny plan działania, jak rozsądnie zmodyfikować dietę, utrzymać ciało w dobrej formie, uspokoić umysł oraz zapobiegać cukrzycy.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

  • Książka ma bardzo ciekawy układ – oprócz merytorycznych informacji zawiera konkretne narzędzia do realizacji działań mających na celu zapanowanie nad zdrowymi nawykami. Znajdziemy w niej propozycje łatwych ćwiczeń fizycznych, dwutygodniowy jadłospis i 50 przepisów na potrawy. A ponadto listę zakupów uwzględniającą wszystkie składniki potrzebne do przygotowania dań zawartych w jadłospisie.
  • Większość przepisów oprócz opisu, listy składników i przygotowania zawiera dobrą radę ze wskazówkami dotyczącymi technik wykonania  i wykorzystania alternatywnych składników. (Lub wzbogacenia dania). I oczywiście wartość odżywczą. Są one też pomysłowo podzielono na kategorie: bezglutenowe, bezmleczne, wegańskie, wegetariańskie, jednogarnkowe, przygotowywane do 30 minut, bez orzechów.
  • Kolejnym praktycznym narzędziem jest „dziennik realizacji planu” w postaci tabeli (osobnej na każdy tydzień), który ma służyć pomocą w monitorowaniu naszych działań i ich rezultatów.
Stan przedcukrzycowy
Stan przedcukrzycowy

O autorce

ALICE FIGUEROA – dyplomowana dietetyczka, specjalistka z dziedziny zdrowego żywienia, trenerka i edukatorka programu zapobiegania cukrzycy. Wielokrotnie nagradzana mistrzyni naturalnego odżywiania, konsultantka i krytyczka międzynarodowych publikacji z tej dziedziny. Autorka bloga www.aliceinfoodieland.com, na którym można znaleźć informacje z zakresu dietetyki, przepisy i plany żywieniowe.

Patronat: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, cukrzyca.pl, Poradnik Zdrowie, dietetycy.org.pl – Portal dla dietetyków, Diabetyk – czasopismo i portal o cukrzycy i zdrowiu https://diabetyk.pl

format: 145 x 210 mm, oprawa: broszurowa, liczba stron: 192, cena detaliczna: 44,90

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Publicat. Dostępna jest w sklepach Empik i na empik.com: https://bit.ly/Stan_przedcukrzycowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NAJNOWSZE

Skip to content