Na szczycie Rysów

ANDRZEJ MICHALIK, POMIMO CUKRZYCY,

PRZESZEDŁ POLSKĘ OD MORZA AŻ DO TATR – I ZDOBYŁ RYSY!

790 km w 31 dni i 2499 m n.p.m.: najnowsza wyprawa Andrzeja Michalika zakończyła się sukcesem! 34-letni podróżnik – pomimo cukrzycy typu 1, na którą choruje od 31 lat – pokonał pieszo całą Polskę i 13 września stanął na szczycie Rysów. Podczas całej wyprawy towarzyszył mu glukometr Contour Plus One i aplikacja CONTOUR®DIABETES.

„Z cukrzycą można nie tylko normalnie żyć, ale i spełniać marzenia” – to motto wszystkich jego wypraw. Andrzej Michalik pochodzi z Warszawy, jest cywilnym pracownikiem wojska – i podróżnikiem. Ma na koncie takie projekty, jak „Słodka Wisła” (samotny spływ kajakiem królową polskich rzek – w 25 dni pokonał 1000 km) i „Słodki Bałtyk” (przeszedł całe polskie wybrzeże: 550 km). Najnowszym sukcesem jest wyprawa „Słodkie Punkty”: podróżnik połączył w niej dwa punkty geograficzne – najbardziej wysunięty na północ kraniec Polski z tym najwyższym na południu.

– Czuję się wspaniale – mówił podróżnik zaraz po zakończeniu wyprawy – Czuję radość i ogromną satysfakcję. Jestem oczywiście zmęczony, ale bardzo szczęśliwy.

15 sierpnia Andrzej Michalik wyruszył z Jastrzębiej Góry (Przylądek Rozewie): najbardziej wysuniętej na północ miejscowości Polski. Podczas wyprawy przemierzał samotnie setki kilometrów, dopingowany przez wielu ludzi – zarówno spotykanych po drodze, jak i obserwujących go na Facebooku gdzie relacjonował wyprawę. Po wielu przygodach, po dających siłę spotkaniach, po setkach tysięcy kroków na rozgrzanym asfalcie w sierpniowym skwarze, po chwilach słabości – dotarł na najwyższy szczyt Polski. 13 września rozwiesił tam biało-czerwoną flagę.

– Co chciałbym przekazać innym chorym na cukrzycę, realizując tę wyprawę? Przede wszystkim, żeby się nie poddawali, żeby mieli marzenia i je realizowali – mówi Andrzej Michalik – Da się normalnie żyć z cukrzycą, moja wyprawa jest tego dowodem. Trzeba tylko dobrze poznać swój organizm, wiedzieć jak odczytywać jego sygnały, ale też nauczyć się szybkiego reagowania w różnych sytuacjach, na przykład gdy w upale nie chce się jeść. Bez precyzyjnych i dokładnych pomiarów glikemii, bez glukometru, ta wyprawa mogłaby nie dojść do skutku, a gdyby nawet – to byłaby męczarnią – dodaje podróżnik – Ogromnym ułatwieniem była też aplikacja.

– Ogromnie gratulujemy Andrzejowi Michalikowi i jesteśmy dumni, że wybrał glukometr Contour Plus One i aplikację CONTOUR®DIABETES – mówi Paweł Łupiński, Managing Director Ascensia Diabetes Care Poland – Cieszymy się, że podróżnik docenił nowe rozwiązania, wprowadzone niedawno do aplikacji: zwiększają one samodzielność pacjenta w samokontroli cukrzycy.

Andrzej Michalik podkreśla, że dużą pomocą podczas wyprawy była możliwość sięgnięcia do zarchiwizowanych wyników np. z całego tygodnia i przeanalizowania ich. Aplikacja ma również nowe, wprowadzone w tym roku funkcje. Jedną z nich jest opcja „Moje schematy”, która analizuje wyniki, przesłane automatycznie z glukometru, i dostarcza pacjentowi informacje o schematach zachowań: wskazuje przyczyny niepowodzeń, przypomina o lepszej samokontroli i zachęca do zmiany nawyków by osiągnąć lepsze efekty leczenia. Aplikacja rozpoznaje 14 różnych schematów zachowań i pozwala na korzystanie z wielu przypomnień. Mogą one dotyczyć modyfikacji sposobu odżywiania, aktywności fizycznej i przyjmowania leków. Po wykryciu danego wzorca zachowania, aplikacja na bieżąco śledzi postępy pacjenta aby sprawdzić, czy niekorzystny schemat ulega poprawie.

Aplikacja CONTOUR®DIABETES jest dostępna w języku polskim, bezpłatnie, w sklepach Apple App Store (iOS) oraz Google Play (Android).

Film z wyprawy można obejrzeć tu:

https://www.youtube.com/watch?v=mHV991G5pe0&feature=youtu.be

Omega Communication

Tel. +48 22 854 16 21

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJNOWSZE

Skip to content