Jak wygląda leczenie cukrzycy w czasie pandemii?

Jak wygląda leczenie cukrzycy w czasie pandemii? Podziel się swoją opinią z „Diabetykiem” i pomóż nam stworzyć listę problemów, z którymi zmagają się obecnie osoby z cukrzycą. My przekażemy ją Ministerstwu Zdrowia. Tu chodzi o nasze zdrowie i właściwe leczenie.

Osoby z cukrzycą obarczone są większym ryzykiem powikłań w przypadku infekcji wirusowych takich jak grypa, a teraz koronawirus. Co więcej, przy cukrzycy często występują choroby współistniejące, jak np. choroby serca i inne powikłania, które dodatkowo osłabiają odporność organizmu, tak istotną w walce z koronawirusem. Właściwa opieka medyczna i ciągłość terapii są kluczowe w leczeniu cukrzycy w czasie pandemii. Jednak sytuacja pandemiczna zmniejszyła i tak nie najlepszą wydolność systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Poszukujemy osób, które anonimowo podzielą się z redakcją „Diabetyka” swoją  opinią, osobistymi doświadczeniami, czy pandemia koronawirusa i związana z nią sytuacja w służbie zdrowia odbiła się na  leczeniu cukrzycy. Jakie napotkaliście trudności w swojej codziennej terapii? Jak wpłynęło to na Wasze zdrowie?

Na podstawie Waszych opinii stworzymy raport. Mamy nadzieję, że będzie podstawą do dyskusji o poprawie opieki medycznej nad diabetykami podczas pandemii. Zapraszamy Was do współtworzenia tego dokumentu.  Chcemy, aby to informacje od Was, a więc osób, których to bezpośrednio dotyczy – dotarły do decydentów. Jeśli sami nie zatroszczymy się o swoje sprawy, nikt inny tego za nas nie zrobi.

Prześlijcie nam swoje opinie na adres redakcja@diabetyk.pl. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego – podajcie nam w mailu swój numer kontaktowy lub zadzwońcie do nas na numer redakcji „Diabetyka” – 668 844 697.

 

Dziękujemy za wszystkie opinie i zapraszamy do kontaktu!

Redakcja „Diabetyka”

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Jedna odpowiedź

  1. Jestem diabetykiem od 20 lat typ 2. W tym roku tylko konsultacje tel i 1 skierowanie na badanie krwi ale nie wiem jakie bo muszę zgłosić się do laboratarium i tam czeka na mnie skierowanie. Diabetolog wypisuje mi paski bez problemu natomiast lekarz POZ ograniczoną ilość. Muszę kombinować albo ograniczać pomiary.Ponieważ covid nie usypia nie wiem jaką wizyte będę miał telefoniczną czy w realu. Jestem na dwóch insulinach plus tabletki ale z tym daję sobie radę. W zasadzie dokształcam się w net.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

NAJNOWSZE

Skip to content