Uwaga zmiana! Wielkanocne potyczki z glikemią

Z przyczyn od nas niezależnych audycja w dniu dzisiejszym nie dojdzie do skutku. Dzisiaj o godz. 14.00 zostanie odtworzona audycja z poprzedniego tygodnia pt. LECZENIE W MĘSKIM WYDANIU. Audycję na temat WIELKANOCNE POTYCZKI Z GLIKEMIĄ nadamy w dniu 28 marca br. Przepraszamy za zmianę.

Diabetyk i radio WNET!

Diabetyk na fali

W okresie świątecznym zachęcamy wszystkie osoby z cukrzycą do intensywnej samokontroli i sprawdzania poziomu glukozy we krwi nawet częściej, niż to wynika z codziennych, rutynowych czynności. Dzięki temu łatwiej kontrolować ilości spożywanego jedzenia – można nakładać sobie na talerz kolejne porcje adekwatnie do aktualnych wartości glikemii.

wnet 28.03.2013

Warto pamiętać, że wysokie poziomy glukozy po obfitym świątecznym ucztowaniu nie bolą i zazwyczaj nie dają dolegliwości wymagających natychmiastowej interwencji lekarskiej, ale niestety źle wpływają na organizm. Zdarza się więc, że Święta Wielkiej Nocy kojarzą się niektórym głównie z wysoką glikemią i złym samopoczuciem spowodowanymi świątecznym przekarmieniem. Trudno czasami zrezygnować z mazurków, bab świątecznych, jajek w majonezie i innych pyszności, dlatego podczas audycji podpowiemy, jak pogodzić pokusy kulinarne z realnymi potrzebami organizmu, aby wielkanocne potrawy nie wpłynęły znacząco na poziom glukozy we krwi i nie odebrały nam przyjemności z celebrowania świąt. Fachowego – dietetycznego – wsparcia i praktycznych porad udzieli dr inż. Katarzyna Kowalcze, specjalistka ds. żywienia i dietetyki.

Redakcja