PROBLEMY SKÓRNE

Niektóre choroby skóry mogą się pojawiać u wszystkich ludzi, niezależnie od tego, czy mają cukrzycę, czy nie, ale diabetycy są na nie bardziej narażeni. Dotyczy to szczególnie zakażeń bakteryjnych i grzybiczych oraz świądu. Część chorób skóry występuje wyłącznie u diabetyków i może być związana z leczeniem oraz utrzymującym się wysokim poziomem glukozy we krwi.

Większość z tych schorzeń, jeśli zostaną wcześnie wychwycone, można skutecznie leczyć i zapobiegać im. Dowiedz się więcej na ten temat i zadbaj o swoją skórę.

  ARTYKUŁY  

  • Kłopoty ze stopami. Bóle kończyn dolnych w porze nocnej nasuwają podejrzenie neuropatii cukrzycowej. Terminem neuropatia określa się różnego rodzaju uszkodzenia włókien nerwowych. Szczególna postać neuropatii występuje w cukrzycy o długotrwałym przebiegu.
  • Zmiany skórne. Skóra diabetyka mieni się często różnymi kolorami, swędzi, piecze, pokrywa się ranami. Każdy z tych objawów świadczy o niewyrównanej glikemii i powinien skłonić do wizyty u lekarza. Krew osoby chorej na cukrzycę zawiera więcej glukozy niż krew zdrowego człowieka.

Tagi: cukrzyca, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, diabetyk, diabetyk.pl, leczenie cukrzycy, powikłania cukrzycy, zdrowie diabetyka, terapia cukrzycy