Diabetyk | Styl życia

WYGLĄDAĆ LEPIEJ: PRAGMATYZM CZY LUKSUS?

Medycyna estetyczna jest stosunkowo nową dziedziną medycyny, ale nadzwyczaj prężnie się rozwijającą. Początkowo traktowana jako wyjątkowy luksus i objaw snobizmu, obecnie coraz bardziej dostępna i popularna metoda poprawy wyglądu, a co za tym idzie i samopoczucia.

styl życia, diabetyk.pl - cukrzyca, styl życia, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, styl

Nie jest już wstydem przyznanie się, że coś poddaliśmy korekcie czy naprawiliśmy błąd natury. Nie tylko celebryci odwiedzają gabinety medycyny estetycznej, ale zwykle kobiety, które zrozumiały, że są tego warte. Nierzadko odwiedzają je także mężczyźni i młodzi chłopcy, którzy próbują zapobiec powstawaniu np. blizn potrądzikowych czy przebarwień. I jak zwykle to bywa, profilaktyka daje lepsze efekty niż leczenie starych zmian.

KRAJOBRAZ POTRĄDZIKOWY – BLIZNY

Najczęstszym problemem, z jakim spotykamy się w gabinecie dermatologicznym, są niewątpliwie powikłania potrądzikowe pod postacią przebarwień pozapalnych, wydrapań i blizn zanikowych. Do częstych problemów zaliczamy też przebarwienia hormonalne tzw. melasme. Do walki z tymi problemami stworzono laser frakcyjny, który powoduje w skórze objętej leczeniem, powstanie tysięcy malutkich lecz głębokich otworków w kształcie stożka noszących nazwę sfer mikrotermalnych. W otworki te jest kierowane światło lasera erbowego. Światło lasera Fraxel® pobudza głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat. Optymalny efekt tego zabiegu jest zwykle widoczny po 2–3 miesiącach. Zabieg wykonywany w okolicy blizn zanikowych doprowadza do zagęszczenia kolagenu, co z kolei powoduje uniesienie skóry pod blizną. Proces wypłaszczania blizn jest stopniowy, poprawa następuje po kolejnych zabiegach, najlepsze rezultaty uzyskujemy po 4–6 zabiegach. Laser frakcyjny daje spektakularne efekty zarówno w leczeniu przebarwień, jak i w poprawie struktury skóry twarzy, dłoni, szyi. Za jego pomocą można także leczyć rozstępy i blizny pooperacyjne.