Diabetyk | Życie z cukrzycą

JAK ODPOCZYWAĆ, ŻEBY WYPOCZĄĆ?

Urlop z najbliższą osobą i rodziną

Wspólny wyjazd może przynieść wiele radości. Mamy okazję oderwać się od codziennej rutyny, spojrzeć inaczej na kogoś, kogo dobrze znamy, przeżyć emocje, wspólnie spędzić czas na czynnościach, które obojgu mogą sprawić przyjemność. Druga osoba zawsze daje poczucie bezpieczeństwa, bo wiemy, że jest ktoś, na kogo możemy liczyć. Czy jest miejsce, które najbardziej odpowiada nam obojgu? Jeśli o takie trudno, postarajmy się podzielić wspólny urlop na dwie części i spędzić go na dwa różne sposoby na zasadzie „i wilk syty i owca cała”. Poświęcanie swojej wizji urlopu dla bliźnich na pewno nie zapewni należytego relaksu.

zycie z cukrzyca, diabetyk.pl - cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, moja cukrzyca, zycie z cukrzyca, zycie i cukrzyca

Często obawiamy się wakacji z rodziną i dziećmi, które mają inne wymaganie i oczekiwania niż dorośli. Zastanówmy się, jakie miejsce jest dobre dla dzieci i jakie atrakcje oferuje. Może warto wybrać się do rodziny, która odciąży nas w wakacyjnym zajmowaniu się dziećmi. Inną możliwością jest wyjazd wspólny ze znajomymi i ich pociechami, by móc podzielić się obowiązkami opiekuńczymi. Taki urlop może być dużą frajdą nie tylko dla maluchów. Większe grono wiąże się z możliwością powstania wielu pomysłów i rozwiązań trudnych lub nieprzewidzianych sytuacji na urlopie (choć jeśli zejdzie się „banda” nieprzejednanych indywidualistów, wszystko może też się skomplikować).

Czas to coś do „zabijania”

Kiedy już wiemy, z kim i dokąd chcemy pojechać, pomyślmy, co w danym miejscu możemy robić dla relaksu czy dla zabicia czasu. Czasami możemy czuć się przytłoczeni ilością wolnego czasu, więc wcześniejsze zaplanowanie jego spędzenia w określonym miejscu może takie rozterki zmniejszyć, nie ograniczając bynajmniej możliwości improwizacji. Ważna jest elastyczność, ale i świadomość, że na urlopie mogą się nam przytrafić różne niespodziewane sytuacje. Bądźmy otwarci na to, co może się wydarzyć, ale nie spodziewajmy się potencjalnych nieszczęść.