Diabetyk | Życie z cukrzycą

JAK ODPOCZYWAĆ, ŻEBY WYPOCZĄĆ?

Jeśli żyjemy w pojedynkę, możemy poszukać grona znajomych, z którymi spędzimy czas, bądź też czerpać korzyści z samotnego urlopu, gdzie sami sobie jesteśmy sterem i okrętem. Zastanówmy się, jak będziemy się czuli na wyjeździe bez towarzystwa. Odpoczywając w charakterze singla, możemy robić wszystko, czego dusza zapragnie. Czy wtedy jednak nie będziemy wydani na pastwę żalu czy zazdrości, że oto wakacje upływają mam w otoczeniu rodzin i par odpoczywających wspólnie?

zycie z cukrzyca, diabetyk.pl - cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, moja cukrzyca, zycie z cukrzyca, zycie i cukrzyca

Rozważmy zatem możliwość wyjazdu z mniejszą lub większą grupą osób. Wybierając znajomych do wspólnego wyjazdu, pomyślmy, co w nich lubimy, a jakich zachowań nie bylibyśmy w stanie zaakceptować. Czy dopuszczamy wyjazd na wycieczkę z nieznanymi osobami? Jak moglibyśmy się czuć z obcymi osobami w pokoju? Takie pytania warto sobie zadać przed planowanym urlopem.

Dobrze przy tym jest sięgnąć pamięcią do własnych doświadczeń, przypomnieć sobie, jak się czuliśmy na samotnym wypadzie, czy udało nam się nawiązać kontakt z innymi osobami na wycieczce. Jeśli dane doświadczenie nie było naszym udziałem, wyobraźmy je sobie i popytajmy innych, jak oni się czuli w podobnych sytuacjach. Zawsze przy tym warto pamiętać, że każdy jest inny i że my daną sytuację możemy odczuwać zupełnie inaczej niż nasi znajomi.

Jakie mamy preferencje? Czy dobrze się czujemy, gdy nasz urlop jest pełen wrażeń? Czy bardzo denerwujemy się w dużym towarzystwie, a może po kilku napiętych dniach brylujemy i jesteśmy jak ryba w wodzie? Co możemy zyskać w każdym z takich doświadczeń?