Rozwiązanie konkursu ZNAJDŹ RÓŻNICE

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia do konkursu ZNAJDŹ RÓŻNICE. Konkurs polegał na znalezieniu pięciu różnic na obrazku przedstawiającym dwie okładki DIABETYKA. Do zwycięzców trafiają trafią KUBKI DIABETYKA. Nagrody ufundowała firma Mediseb (www.mediseb.pl).

   Pięć elementów, którymi różnią się obrazki to: pisanki – na jednym obrazku cztery, na drugim trzy, brak napisu – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w serduszku po prawej stronie, po lewej stronie kobieta na zdjęciu ma na czole kosmyk włosów, a po prawej brak tych włosków, w pisane leżącej po prawej stronie brakuje wzorka na środku, na jednym ze zdjęć pani z okładki ma różowe końcówki paznokci.   

Oto wylosowane osoby, które przysłały maile z prawidłowymi odpowiedziami, klauzulą zgody i pełnym adresem do wysyłki nagród:

Karolina Wojtowicz (Przemyśl)
Paweł Płocica (Zarzecze)
Magdalena Modrzewska (Zbuczyn)

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach na www.diabetyk.pl.

Opis Kubka Diabetyka

cukrzyca konkursy, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, cukrzyca, moja cukrzyca, diabetyk, diabetyk.pl, konkurs

Kubek Diabetyka umożliwia przyjmowanie płynów w jednostce wymiennika węglowodanowego (WW). Zanim skorzystamy z możliwości Kubka Diabetyka, musimy zapoznać się z wykazem zawartości węglowodanów umieszczonym na opakowaniu produktu. Zawartość węglowodanów znajduje się na wykazie składników odżywczych zawartych w 100 ml danego produktu.

Wszystko, co musimy zrobić potem, to zdecydować jaką wartość wymienników węglowodanowych (WW) chcemy spożyć (½ , 1 lub 1½). Na tej podstawie wybieramy skalę na kubku, określamy która linia wskazuje poziom węglowodanów odpowiedni dla wartości odczytanej z wykazu składników, a następnie wlewamy płyn do kubka.

Zalety Kubka Diabetyka?
1. Różnorodność dostępnych do spożycia płynów. Można w szybki i prosty sposób spożywać różnorodne soki, napoje i produkty mleczne.
2. Szybkości i prostota komponowania posiłków. Kubki umożliwiają przyjmowanie płynów w ilościach równych 0,5–1–1,5 WW, dzięki temu pozwalają na szybkie określenie ilości spożytych wymienników.
3.Poręczność i mobilność. Kubek może być używany w domu, w pracy, szkole – nie wymaga żadnych dodatkowych działań, jest prosty i szybki w obsłudze. Dzięki typowemu kształtowi nie różni się niczym od zwykłych naczyń.

Kubek można zakupić w sklepie na stronie www.mediseb.pl

Redakcja