Diabetyk i radio WNET

Diabetyk na fali

W NIEBIESKIM KRĘGU ŚWIADOMOŚCI

Zbliża się Światowy Dzień Cukrzycy (14 listopada), który jest doskonałą okazją, aby problem tej społecznej choroby przybliżyć społeczeństwu. Dlaczego jest to takie ważne? Po pierwsze, aby  zwiększyć jego świadomość dotyczącą objawów cukrzycy, przyczyn jej powstania i sposobów skutecznego leczenia. Po drugie, aby uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby i problemy osób na nią chorujących.

Diabetyk na fali - diabetyk.pl, cukrzyca, audycja, radio WNET

Trudu pracy na rzecz zwiększenia świadomości społecznej, edukacji diabetyków oraz polepszenia jakości ich życia podejmują się stowarzyszenia pacjenckie, fundacje czy federacje. Jest to praca mozolna, niełatwa, wymagająca zaangażowania i systematyczności w codziennych działaniach. Natomiast od święta organizacje te starają się rozpowszechniać tematy związane z cukrzycą w  bardziej medialnych przedsięwzięciach.

Jednym z nich jest w tym roku „słodki tramwaj”. O inicjatywie tej oraz o innych działaniach (tych codziennych i tych okazjonalnych) porozmawiamy podczas audycji z Elżbietą Gnas (Prezes Oddziału Mazowieckiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków), Moniką Zamarlik (Prezes Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę) oraz edukatorką Beatą Stepanow (Dyrektor Centrum Edukacji Specjalistycznej Opieki Medycznej w Kleczewie).

Tagi: diabetyk, cukrzyca, audycja w radio WNET, radio WNET, diabetyk na fali, WNET, diabetyk online, diabetyk.pl, glikemia, leki przeciwcukrzycowe, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, audycja online, diabetyk i radio WNET