Diabetyk i radio WNET

Diabetyk na fali

SKÓR(KOWA)NE PROBLEMY CHŁODNĄ PORĄ

Skóra ma kilkakrotnie więcej receptorów zimna niż ciepła, przez co źle znosi niskie temperatury. Nie pomaga jej również to, że chłodne powietrze w zasadzie pozbawione jest wilgoci. Do tego w zimne dni obniża się poziom składników odpowiedzialnych za nawilżenie skóry – ceramidów, kwasów tłuszczowych, lipidów. Skórę powinno się nawilżać i pielęgnować przez cały rok, ale w okresie zimy wymaga ona intensywniejszej pielęgnacji.

Diabetyk i radio WNET - Diabetyk na fali, leczenie, cukrzyca, problemy skorne cukrzyca

Szczególnie, jeśli jest to skóra osób z cukrzycą, która ma tendencję do przesuszania się i łuszczenia, a przede wszystkim jest bardzo wrażliwa. Aby więc nie dopuścić do problemów, z którymi będzie trudno sobie poradzić (odmrożenia, przesuszenie, pękanie, „pajączki”, itd.), trzeba zapewnić odpowiednią pielęgnację i ochronę zarówno skórze twarzy, jak i dłoni oraz całego ciała.

Podczas audycji zdradzimy tajemnice skutecznej i odpowiedniej dla skóry diabetyków pielęgnacji, podpowiemy, jakie stosować specyfiki, aby dobrze ją chronić, co zrobić, gdy pojawią się jakieś zmiany, jak sobie radzić z najczęstszymi problemami skóry, pojawiającymi się chłodną porą roku (np. spierzchnięte dłonie). Wsparcia merytorycznego udzieli nam w rozmowie dyplomowana kosmetyczka Małgorzata Pepłońska.

Tagi: diabetyk, problemy skorne cukrzyca, cukrzyca, audycja w radio WNET, radio WNET, diabetyk na fali, WNET, diabetyk online, diabetyk.pl, glikemia, leki przeciwcukrzycowe, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, audycja online, problemy skorne cukrzyca, diabetyk i radio WNET