Diabetyk i radio WNET

Diabetyk na fali

Z CUKRZYCĄ „NA” I „W WODZIE”

Nie odkryjemy nieznanego lądu, mówiąc, że upał daje nam ostatnio popalić. Odczuwają go szczególnie dotkliwe mieszkańcy miejskich aglomeracji oraz osoby mające jakieś kłopoty ze zdrowiem lub chorujące przewlekle. W trochę lepszej sytuacji są urlopowicze spędzający czas nad wodą. Jednak jeśli mają cukrzycę, powinni bardziej niż inni zadbać o swoje bezpieczeństwo.

wnet12072012d

Lejący się z nieba żar i aktywność fizyczna mogą bowiem wpływać na poziomy glukozy we krwi, zwiększając ryzyko niedocukrzenia. Jak się ustrzec błędów w zarządzaniu cukrzycą w nietypowym wakacyjnym okresie? O czym powinien pamiętać diabetyk spędzający urlop nad wodą lub/i w wodzie? Czy żeglowanie i nurkowanie stanowią zagrożenie dla zdrowia osób z cukrzycą?

Czy używanie pompy insulinowej może ułatwić dostosowanie choroby do bardziej szalonego trybu życia? Na te i inne pytania odpowiemy podczas audycji wraz z naszym gościem Katarzyną Gajewską z Instuytutu Matki i Dziecka w Warszawie, diabetyczką, psychoedukatorką, zapaloną żeglarką i nurkiem w jednej osobie.

Tagi: cukrzyca, audycja w radio WNET, radio WNET, WNET, diabetyk.pl, glikemia, leki przeciwcukrzycowe, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, audycja online