Diabetyk i radio WNET

Diabetyk na fali

WIELKANOCNE POTYCZKI Z GLIKEMIĄ

W okresie świątecznym zachęcamy wszystkie osoby z cukrzycą do intensywnej samokontroli i sprawdzania poziomu glukozy we krwi nawet częściej, niż to wynika z codziennych, rutynowych czynności. Dzięki temu łatwiej kontrolować ilości spożywanego jedzenia – można nakładać sobie na talerz kolejne porcje adekwatnie do aktualnych wartości glikemii.

glikemia, radio wnet, potyczki z glikemia

Warto pamiętać, że wysokie poziomy glukozy po obfitym świątecznym ucztowaniu nie bolą i zazwyczaj nie dają dolegliwości wymagających natychmiastowej interwencji lekarskiej, ale niestety źle wpływają na organizm. Zdarza się więc, że Święta Wielkiej Nocy kojarzą się niektórym głównie z wysoką glikemią i złym samopoczuciem spowodowanymi świątecznym przekarmieniem.

Trudno czasami zrezygnować z mazurków, bab świątecznych, jajek w majonezie i innych pyszności, dlatego podczas audycji podpowiemy, jak pogodzić pokusy kulinarne z realnymi potrzebami organizmu, aby wielkanocne potrawy nie wpłynęły znacząco na poziom glukozy we krwi i nie odebrały nam przyjemności z celebrowania świąt. Fachowego – dietetycznego – wsparcia i praktycznych porad udzieli dr inż. Katarzyna Kowalcze, specjalistka ds. żywienia i dietetyki.

Tagi: diabetyk, cukrzyca, audycja w radio WNET, radio WNET, diabetyk na fali, WNET, diabetyk online, diabetyk.pl, glikemia, leki przeciwcukrzycowe, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, audycja online, diabetyk i radio WNET