Diabetyk i radio WNET

Diabetyk na fali

ŚWIĄTECZNE ZAWIROWANIA

Uczucie ciężkości w żołądku, niedopinające się ubrania, rozleniwienie i … wysokie poziomy glukozy, nad którymi trudno zapanować – czy znane są wam te bolączki okresu okołoświątecznego? Czy zachowanie w tym czasie prawidłowej glikemii jest w ogóle możliwe?

Cukrzyca odzywianie, dieta, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, moja cukrzyca, odzywianie

Oczywiście nie jest to sprawa łatwa, ale też nie niemożliwa. Bardzo wiele zależy od naszego podejścia i zdrowego rozsądku. Bardziej komfortową sytuację mają osoby stosujące insulinę i potrafiące korygować jej dawki zależnie od sytuacji. Nie zachęcamy jednak do zbytniego szarżowania insuliną i zbijania poziomu glukozy, bo nie stosując umiaru w jedzeniu, a co za tym idzie wstrzykując większe dawki insuliny, możemy doprowadzić do rozchwiania glikemii.

Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z ulubionych potraw świątecznych. Jest sporo sposobów na to, aby czas świąt upłynął bez wysokich poziomów glukozy, niestrawności i innych problemów zdrowotnych. Niemało też jest sztuczek kulinarnych umożliwiających przygotowanie potraw zdrowszych, a jednocześnie smacznych i aromatycznych. Postaramy się je przedstawić podczas audycji w rozmowie ze specjalistką ds. żywienia i dietetyki Katarzyną Kowalcze.

Tagi: dieta diabetyka, cukrzyca, audycja w radio WNET, radio WNET, diabetyk na fali, WNET, dieta, diabetyk online, diabetyk.pl, glikemia, leki przeciwcukrzycowe, dieta diabetyka, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, audycja online, diabetyk i radio WNET