Diabetyk i radio WNET

Diabetyk na fali

NOWE TRENDY W DIABETOLOGII

W medycynie nic nie dzieje się z dnia na dzień. Każdy nowy lek czy metoda leczenia przechodzą szereg  badań i obserwacji –  trwających czasami długie lata – zanim zyskają uznanie i zostaną wprowadzone do codziennej terapii.

Ale gdy już wchodzą one do kanonów leczenia, umożliwiają osiągnięcie naprawdę dobrych rezultatów. Tak też jest w diabetologii. Nowoczesne leki przeciwcukrzycowe, badania nad „sztuczną trzustką”, metody chirurgicznie leczenia cukrzycy, to tylko mały wycinek szerokiego spectrum  zagadnień, którymi zajmuje się współczesna diabetologia.

Diabetologia. Diabetyk i radio WNET - Nowe trendy w diabetologii - diabetyk.pl, cukrzyca, moja cukrzyca

O nowych rozwiązaniach i postępach w tej dziedzinie medycyny, a także o tym, w jaki sposób mogą one wpłynąć na leczenie cukrzycy i jej powikłań, porozmawiamy z prezesem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego – prof. dr hab. Leszkiem Czupryniakiem, pod redakcją którego ukazała się książka „Nowe trendy w diabetologii 2012/2013”.

Tagi: diabetyk, diabetologia, cukrzyca, audycja w radio WNET, radio WNET, diabetyk na fali, WNET, diabetyk online, diabetyk.pl, glikemia, leki przeciwcukrzycowe, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, audycja online, diabetyk i radio WNET, diabetologia