Diabetyk i radio WNET

Diabetyk na fali

JAK KONTROLOWAĆ CUKRZYCĘ, ZACZYNAJĄC INSULINOTERAPIĘ?

Włączenie insuliny do leczenia to często dość trudna sytuacja dla osób z cukrzycą, które nie musiały dotychczas wykonywać sobie iniekcji. Związana jest bowiem z obawami, brakiem pewności, „czy na pewno sobie poradzę”, lękiem przed zmianami.

Jeśli diabetyk zaczynający insulinoterapię trafi na dobrą i empatyczną pielęgniarkę/edukatorkę, bez problemu poradzi sobie z przyswojeniem nowej wiedzy i umiejętności niezbędnych w insulinoterapii. Bez trudu dostosuje ją do swojego codziennego życia.

Insulinoterapia, diabetyk.pl - radio WNET, audycja, cukrzyca, moja cukrzyca, insulinoterapia, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2

Dlatego podczas audycji porozmawiamy z takimi właśnie edukatorkami, zdradzimy niuanse prowadzenia kontroli przy insulinoterapii – uwzględniające różne schematy leczenia – oraz przekażemy cenne uwagi dotyczące edukacji i przyswajania nowej wiedzy. Powiemy także o tym, jak wygląda leczenie insuliną w męskim wydaniu i czy różni się od tego, jak prowadzą swoją terapię kobiety.

Wiedzą i doświadczeniem podzielą się z nami dwie doskonałe edukatorki:  Edyta Wojtczak i Beata Stepanow (dyrektorka Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej w Kleczewie).

Tagi: diabetyk, cukrzyca, audycja w radio WNET, radio WNET, diabetyk na fali, WNET, diabetyk online, diabetyk.pl, glikemia, leki przeciwcukrzycowe, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, audycja online, diabetyk i radio WNET