Diabetyk i radio WNET

Diabetyk na fali

CZY WARTO BAĆ SIĘ INSULINOTERAPII?

Insulina jest lekiem ratującym życie, o czym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Bywa też jednak powodem wielu lęków, przeważnie u osób z cukrzycą typu 2, które na pewnym etapie leczenia dowiadują się od lekarza, że konieczne jest włączenie insuliny, gdyż ich dotychczasowa terapia przy zastosowaniu leków doustnych nie daje oczekiwanych efektów – nie można uzyskać wyrównania cukrzycy.

insulinoterapia - diabetyk.pl, cukrzyca, insulina, moja cukrzyca, insulinoterapia, leczenie

Czasami w takich przypadkach powracają wspomnienia z sytuacji, w których zastrzyki bardzo źle się kojarzyły – z długimi, grubymi igłami i bólem. Jeśli do tego dojdą jeszcze różne zasłyszane od innych mity i półprawdy na temat insulinoterapii, to trudno się dziwić, że u niektórych pacjentów pojawia się opór przed tą metodą leczenia.

Czy naprawdę jest czego się bać? Dlaczego insulinoterapia wzbudza takie emocje (zwykle negatywne)?  Jak (i czy w ogóle) można pokonać strach przed insuliną?  Na te i wiele innych pytań będziemy szukali odpowiedzi w rozmowie z Edytą Wojtczak, pielęgniarką i edukatorską, która podzieli się z nami wiedzą nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną – z codziennego życia.

Tagi: insulinoterapia, cukrzyca, audycja w radio WNET, radio WNET, diabetyk na fali, WNET, diabetyk online, diabetyk.pl, glikemia, leki przeciwcukrzycowe, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, audycja online, diabetyk i radio WNET, insulinoterapia