Diabetyk i radio WNET

Diabetyk na fali

INNOWACYJNY PROJEKT DLA DIABETYKÓW

Powstaje ciekawe i – jak się okaże podczas audycji –  bardzo użyteczne urządzenie dla osób z cukrzycą. Ma ono monitorować podstawowe  parametry:  tętno, wilgotność skóry, temperaturę ciała, itp. i być dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Podstawą tego niezwykłego systemu jest opaska na rękę z serią czujników, które mają za zadanie monitorowanie wspomnianych parametrów (to rodzaj nadajnika).

radio WNET, audycja w radio WNET, audycja, WNET, Diabetyka na Fali, radio, Diabetyk i radio WNET

Drugą jego ważną częścią jest odbiornik – w tym przypadku telefon typu smartphone ze specjalną aplikacją zaprojektowaną pod urządzenie. D+SENSOR jest przeznaczony do stosowania głównie podczas snu (ale może być używany także w ciągu dnia), a jego głównym zadaniem jest wychwycenie wczesnych symptomów niedocukrzenia. Czy urządzenie to rzeczywiście zwiększy bezpieczeństwo osób stosujących insulinę?

 

Dlaczego monitorowanie tych, pozornie banalnych parametrów może zapewnić diabetykom bezpieczeństwo? Kiedy urządzenie będzie dostępne? Na czym polega zasada jego działania? O tym wszystkim opowiemy podczas audycji w rozmowie z pomysłodawcą urządzenia, Tomaszem Maciągiem.

Tagi: diabetyk, cukrzyca, audycja w radio WNET, radio WNET, diabetyk na fali, WNET, diabetyk online, diabetyk.pl, glikemia, leki przeciwcukrzycowe, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, audycja online, diabetyk i radio WNET