Diabetyk i radio WNET

DIABETYK NA FALI

CO SŁYCHAĆ W ŚWIECIE DIABETOLOGII?

W świecie diabetologii wrze od dłuższego czasu, a to głównie za sprawą instytucji państwowych, które nie wprowadzając na listę leków refundowanych nowoczesnych preparatów, ograniczają m.in. diabetykom dostęp do coraz skuteczniejszych terapii. Dziesięcioletnia batalia o analogi długo działające jest tego najlepszym przykładem.

Diabetologia, diabetyk.pl, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, cukrzyca, diabetologia

A już za progiem czeka prawdziwa nowość, o której powiemy podczas audycji, przybliżając jednocześnie temat innowacji w medycynie związanych z leczeniem cukrzycy. W świecie diabetologii dzieje się dużo także w innych aspektach, niezwiązanych z zaawansowaną technologią.

Mianowicie po uroczystościach i akcjach społecznych organizowanych z okazji Światowego Dnia Cukrzycy przyszedł czas na kolejne inicjatywy, tym razem naukowe. Mowa o konferencji Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii, której tematem przewodnim będzie „Kobieta i cukrzyca”. O wydarzeniu tym porozmawiamy z Jolantą Michałowską, sekretarzem PFED.
Zapraszamy do słuchania audycji DIABETYK NA FALI w czwartek, 29 listopada o godz. 14.00!

Tagi: diabetyk, diabetologia, cukrzyca, audycja w radio WNET, radio WNET, diabetyk na fali, WNET, diabetyk online, diabetyk.pl, glikemia, leki przeciwcukrzycowe, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, audycja online, diabetyk i radio WNET, diabetologia