Diabetyk | Życie z cukrzycą

MIŁOŚĆ I CUKRZYCA

Walentynki na dobre zagościły w naszej tradycji i trudno sobie wyobrazić, aby w lutym nie było wokół nas elementów nawiązujących do tego święta. Jego czarowi ulegają nie tylko zakochani, ale i osoby samotne, przepełnione nadzieją, że znajdą swoją drugą połówkę. Handel nie traci głowy i przygotowuje szeroką ofertę najróżniejszych sercowych gadżetów. Również pisma codzienne i kolorowe w wydaniach lutowych poświęcają dużo uwagi uczuciom. My opowiemy naszym Czytelnikom o tym, jakie jest stanowisko medycyny w kwestii miłości i cukrzycy.

Cukrzyca, diabetyk.pl, cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, moja cukrzyca, zycie z cukrzyca

Wszelkie formy miłości platonicznej w zasadzie nie wymagają wyjątkowo dobrej formy zdrowotnej, ale ogólnie wiadomo, że osoba zdrowa ma większą motywację do interesowania się otaczającym światem niż chora, która w oczywisty sposób jest skupiona na swoich dolegliwościach.

Wzrok
Gdy nasze zdrowie jest w dobrej formie, chętniej zawieszamy spojrzenie na powabnej blondynce czy interesującym brunecie. Aby dostrzec urodę potencjalnego obiektu naszych westchnień, warto rzecz jasna mieć dobry wzrok, a o ten musimy w cukrzycy dbać ze szczególną starannością. Poza stałym kontaktem ze swoim lekarzem prowadzącym cukrzycę, konieczne są okresowe kontrole u okulisty.
Szczegółowe informacje o standardach postępowania z pacjentem chorym na cukrzycę, niezbędnych badaniach kontrolnych (obejmują one także kontrolę okulistyczną), publikowane są co roku w styczniu przez American Diabetes Association w dodatku specjalnym do fachowego pisma dla lekarzy „Diabetes Care”.
Zgodnie z wytycznymi w zakresie kontroli okulistycznej wszystkie osoby dorosłe oraz dzieci od 10. roku życia powinny mieć raz w roku wykonywane pełne badanie obejmujące ocenę dna oczu przy rozszerzonych źrenicach. Badanie bez rozszerzenia źrenic nie daje bowiem dostatecznie dokładnego wglądu w dno oka.