Diabetyk | Terapia

MIEJ SERCE DLA SERCA

Serce jest narządem, o którym najwięcej się mówi. Jego choroby wydają się nam zawsze bardzo poważne i wymagające pilnej konsultacji, najlepiej specjalisty kardiologa. A czy na co dzień wystarczająco dbamy o serce? Czy wiemy co sercu szkodzi, a co pomaga? Serce każdy ma, ale czy o nie dba?

Po przeczytaniu tego artykułu wielu z was uświadomi sobie, że dbałość o nasze najdroższe serce to nie tylko częste wizyty u kardiologa, ale przede wszystkim nasze codzienne postępowanie, odżywianie się, styl życia.
cukrzyca serce, miej serce dla serca - diabetyk.pl, cukrzyca, terapia, leczenie
Czym serce się zajmuje?
Serce jest główną pompą naszego organizmu. To dzięki niemu krew krąży w całym ustroju dostarczając do każdej żywej komórki niezbędne substancje, a usuwając te niepotrzebne. Dzięki sercu organy intensywnie pracujące mogą być chłodzone poprzez przepływającą nimi krew. Będąca w nadmiarze w danym miejscu energia cieplna zostaje pobrana i następnie  oddana tam, gdzie jest potrzebna (np. do ogrzania skóry) lub wydalona na zewnątrz.
Połknięte lekarstwa zostają wchłonięte w przewodzie pokarmowym do krwi, a następnie –dzięki krążeniu wywołanemu pracą serca – docierają do całego organizmu. Nasze serce nie tylko pompuje krew, ale także ją zasysa umożliwiając jej powrót i ponowny udział w krążeniu.
Co zrobić, by serce nie chorowało?
Dieta
Na temat znaczenia diety w profilaktyce chorób serca napisano bardzo wiele prac, dokonano analizy badań naukowych, jak i obserwacji określonych populacji ludzi stosujących różne diety. Obecnie nikt nie ma wątpliwości co do znaczenia diety dla kondycji naszego serca. Największe znaczenie dla serca i naczyń krwionośnych przypisuje się jakości tłuszczów w spożywanych pokarmach.