wpis_cwwoc_102014_2

Książkowy konkurs – rozwiązanie!

W niedzielę, 5 października br., zakończył się konkurs książkowy zorganizowany na portalu diabetyk.pl. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie konkursowe i przesłać swoje zgłoszenie. Do wygrania było pięć książek „Co warto wiedzieć o diecie w cukrzycy?” ufundowanych przez firmę MEDPHARM POLSKA Sp. z o.o.  Sprawdź, czy to Ty wygrałeś!

Pytanie konkursowe: Ile kilokalorii (kcal) uzyskujemy z 1 grama węglowodanów?

Poprawna odpowiedź: Z jednego grama węglowodanów otrzymujemy 4 kilokalorie.

Wśród osób, które przesłały e-maila i prawidłowo wykonały zadanie konkursowe wylosowaliśmy pięć osób, do których trafiają książki autorstwa Joanny Wyki, Jolanty Mikołajczak i Jadwigi Biernat pt. „Co warto wiedzieć o diecie w cukrzycy?”. Sponsorem nagród jest firma MEDPHARM POLSKA Sp. z o.o.

Lista nagrodzonych osób:

  • Łukasz Madeksza (Gryfów Śląski)
  • Krzysztof Lach (Świebodzin)
  • Aneta Piasek (Radom)
  • Grzegorz Kowalski (Piaseczno)
  • Agnieszka Pacyk (Maciejowice)

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zabawach konkursowych!


 

Zapraszamy do udziału w naszej zabawie konkursowej. Wspólnie z firmą MEDPHARM POLSKA Sp. z o.o. przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest pięć książek „Co warto wiedzieć o diecie w cukrzycy?”. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie konkursowe i przesłać swoje zgłoszenie!

Pytanie konkursowe: Ile kilokalorii (kcal) uzyskujemy z 1 grama węglowodanów?

Wśród osób, które prześlą e-maila na adres konkursy@diabetyk.pl i prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe wylosujemy pięć osób, do których trafią książki autorstwa Joanny Wyki, Jolanty Mikołajczak i Jadwigi Biernat pt. „Co warto wiedzieć o diecie w cukrzycy?”. Sponsorem nagród jest firma  MEDPHARM POLSKA Sp. z o.o.

W e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać dane do wysyłki, a także wkleić zgodę na przetwarzanie danych: „Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie moich danych osobowych przez organizatorów w celach związanych z konkursem (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz.U. 1997 Nr 133, poz. 883 z późn. zm.)”. Zgłoszenia bez pełnych danych i zgody nie będą brane pod uwagę.

Na odpowiedzi czekamy od 26 września (piątek) do 5 października 2014 r. (niedziela). Listę nagrodzonych osób opublikujemy do 7 października 2014 roku. Powodzenia!

Książka „Co warto wiedzieć o diecie w cukrzycy?”

W wyniku postępu, jaki dokonał się w medycynie oraz nauce o żywieniu ludzi zdrowych i chorych, naukowcy doszli do przekonania, że zasady żywienia w cukrzycy nie muszą być aż tak rygorystyczne, jak opisywano to dawniej. Żywienie osoby chorej na cukrzycę podlega takim samym zasadom, jak racjonalny sposób żywienia ludzi zdrowych i nie wymaga oddzielnego przygotowywania posiłków. Spełnia ono bowiem wszystkie zalecenia prawidłowego żywienia, a przez to stwarza możliwość długiego życia w zdrowiu dla wszystkich członków rodziny. Jest tylko jeden ważny element – zarówno w żywieniu ludzi zdrowych, jak i chorych na cukrzycę. Potrzebna jest wiedza o sposobie odżywiania człowieka oraz ciągłe jej stosowanie.

Co warto wiedzieć o diecie w cukrzycy, diabetyk.pl, cukrzyca, dieta w cukrzycy, życie z cukrzycą

Mamy nadzieję, że niniejszy poradnik skłoni wszystkich zainteresowanych do pogłębienia wiedzy na temat tej choroby i pomoże każdej osobie znaleźć odpowiednią drogę w codziennym życiu z cukrzycą.

Joanna Wyka, Jolanta Mikołajczak, Jadwiga Biernat
rok wydania: 2009 r.
ilość stron: 140
format: 130×190 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-60466-63-6

MEDPHARM POLSKA Sp. z o.o.

Co warto wiedzieć o diecie w cukrzycy, diabetyk.pl, cukrzyca, dieta w cukrzycy, życie z cukrzycą

Wydawnictwo Medyczne i Farmaceutyczne  MedPharm Polska posiada w swoim dorobku około 200 tytułów. Wydaje książki skierowane do lekarzy, farmaceutów, studentów uczelni medycznych oraz pasjonatów z zakresu medycyny, farmacji, weterynarii oraz kosmetologii. Jedną z wizytówek wydawnictwa MedPharm Polska jest 3- tomowy Atlas Anatomii Człowieka PROMETEUSZ, wyznaczający nowe standardy nauczania anatomii. Stałym elementem naszej oferty są oryginalne, wyjątkowe KALENDARZE ZAPACHOWE. Oprócz pięknych zdjęć oferujemy możliwość pobudzenia zmysłu powonienia. Na 2015 rok przygotowaliśmy kalendarz ścienny Zapachy Bakalii.

ul. Powstańców Śl. 28-30
53-333 Wrocław
tel. (+48-71) 335 03 60
fax. (+48-710 335 03 61
info@medpharm.pl
www.medpharm.pl

Redakcja