Konkurs dla dwójkowiczów! Cukrzyca typu 2, diabetyk.pl, poradnik dla chorych, życie z cukrzycą, choroby wewnętrzne, kwas foliowy, konkurs, cukrzyca typu 2

Rozwiązanie – Konkurs dla dwójkowiczów!

W poniedziałek, 20 czerwca br. zakończył się konkurs dla dwójkowiczów. Wystarczyło odpowiedzieć poprawienie na jedno pytanie konkursowe. Do wygrania było pięć egzemplarzy książki pt. „Cukrzyca typu 2. Poradnik dla chorych” autorstwa specjalistów z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Znamy już listę nagrodzonych osób. Zobacz, kto wygrał.

Pytanie konkursowe: Podstawowym lekiem doustnym w leczeniu cukrzycy typu 2 jest:

A) witamina C
B) metformina
C) kwas foliowy
D) insulina

Poprawna odpowiedź: B. metformina

Wśród osób, które przesłały e-maila i prawidłowo odpowiedziały na pytania konkursowe wylosowaliśmy pięć osób, do których trafiają książki „Cukrzyca typu 2. Poradnik dla chorych” autorstwa Anny Duda-Sobczak, Andrzeja Gawreckiego i Agaty Juruć. Nagrody sponsoruje Wydawnictwo Lekarskie PZWL Sp. z o. o. Nagrody prześlemy pocztą w terminie 14 dni roboczych.

Lista nagrodzonych osób:

1.       Krzysztof Staszewki (Wołczyn)
2.       Violetta Zawisza (Koszalin)
3.       Jerzy Fijoł (Goczałkowice-Zdrój)
4.       Anna Plesiewicz (Grabów nad Pilicą)
5.       Marcin Cichoń (Łódź)

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zabawach konkursowych!


Zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Tym razem w szczególności zachęcamy wszystkie osoby, u których zdiagnozowano cukrzycę typu 2. Do wygrania jest pięć książek pt. „Cukrzyca typu 2. Poradnik dla chorych” autorstwa specjalistów z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Aby mieć szansę na nagrodę wystarczy odpowiedzieć tylko na jedno proste pytanie konkursowe i przesłać swoją odpowiedź. Życzymy powodzenia!

Pytanie konkursowe: Podstawowym lekiem doustnym w leczeniu cukrzycy typu 2 jest:

A) witamina C
B) metformina
C) kwas foliowy
D) insulina

Wśród osób, które prześlą e-maila na adres konkursy@diabetyk.pl i poprawnie odpowiedzą na pytania konkursowe wylosujemy pięć osób, do których trafi książka „Cukrzyca typu 2. Poradnik dla chorych” autorstwa Anny Duda-Sobczak, Andrzeja Gawreckiego i Agaty Juruć. Nagrody sponsoruje Wydawnictwo Lekarskie PZWL Sp. z o. o.

W e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać dane do wysyłki, a także wkleić zgodę na przetwarzanie danych: „Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie moich danych osobowych przez organizatorów w celach związanych z konkursem (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz.U. 1997 Nr 133, poz. 883 z późn. zm.)”. Zgłoszenia bez pełnych danych i zgody nie będą brane pod uwagę.

Na odpowiedzi czekamy od 13 do 20 czerwca 2016 roku. Listę nagrodzonych osób opublikujemy do 22 czerwca 2016 roku. Powodzenia!

Cukrzyca typu 2. Poradnik dla chorych

Konkurs dla dwójkowiczów! Cukrzyca typu 2, diabetyk.pl, poradnik dla chorych, życie z cukrzycą, choroby wewnętrzne, kwas foliowy, konkurs, cukrzyca typu 2Coraz więcej osób choruje na cukrzycę.

Coraz silniej tryb życia i styl żywienia sprzyjają zapadnięciu na tę chorobę.

Coraz więcej leków o zróżnicowanych mechanizmach działania ma do dyspozycji diabetolog.

Podstawowym elementem leczenia pozostaje jednak zmiana stylu życia. Oto właściwy kierunek: zwiększyć aktywność fizyczną, zmniejszyć masę ciała, ograniczyć liczbę przyjmowanych kalorii. W jaki sposób i dlaczego? Odpowiedzi na czasie udzielają specjaliści z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Nowoczesne źródło wiedzy o cukrzycy typu 2. Objaśnia mechanizm choroby i terapię. Uprzystępnia zasady żywienia. Zawiera przykładowe jadłospisy. Spośród poradników adresowanych do polskiego czytelnika wyróżnia się tym, że zgodnie z aktualnym stanem wiedzy przybliża:

  • psychologiczne aspekty jedzenia i motywację do odchudzania
  • znaczenie chorób współistniejących
  • zasady zwiększaniu wysiłku fizycznego
  • znaczenie super żywności i substancji słodzących.

Więcej o książce na stronie internetowej:
http://www.wydawnictwopzwl.pl/dziedziny-medyczne/choroby-wewnetrzne/prd,cukrzyca-typu-2-poradnik,rid,269298.html

Redakcja